poniedziałek, 11 maja 2015

Jesteś kobietą. Dbaj o siebie i o dziecko.Od zawsze byłam osobą unikającą lekarzy jak tylko się da. W przychodni bywałam raz na parę lat i to tylko po zwolnienie. Wszystko się zmieniło, kiedy na świat miał przyjść Olek. 

Nagle wszystkie badania stały się strasznie ważne, latałam do lekarza z każdą pierdołą. Analizowałam wyniki (z drobnym wsparciem dr. Internetu) pod każdym możliwym kątem. Morfologię najchętniej robiłabym dwa razy dziennie. Wizyta kontrolna u mojego doktora stała się najbardziej wyczekiwanym punktem miesiąca. W sumie, trochę mi chyba odbiło. I bardzo dobrze.

Ciąża, to okres, kiedy powinnyście zwrócić szczególną uwagę na Wasze zdrowie. Nie tylko na samopoczucie, bo te, chociaż bardzo ważne, często nie jest miarodajnym wyznacznikiem tego, co dzieje się wewnątrz Waszego organizmu. Dlatego tak ważne są wszystkie badania. Pozwalają wykryć ewentualny problem, zanim ten stanie się poważnym zagrożeniem dla Was czy Waszego dziecka. 
Chciałam Wam dziś coś polecić. Laboratorium Diagnostyka prowadzi specjalny program badań dla kobiet starających się o dziecko, kobiet w ciąży oraz dzieci do szesnastego roku życia. Rejestrując się na ich stronie pod podanym niżej linkiem możecie odebrać bon rabatowy, dzięki któremu możecie przeprowadzić pełen pakiet badań aż 65% taniej. Nie ukrywajmy, w momencie, kiedy czeka się na dziecko, każda złotówka jest ważna. A skoro możecie przebadać się taniej, dlaczego tego nie zrobić? Będziecie spokojne o zdrowie Waszych przyszłych pociech, a zaoszczędzone pieniądze możecie wydać na te śliczne body w groszki, które ostatnio widziałyście w sklepie. I te maluteńkie buciki z taką słodką falbanką. Ja wiem, wiem... Niby wyprawka już kompletna, szafka dziecka się nie domyka, zabawki wysypują się przy lekkim uchyleniu drzwi (kto powiedział, że noworodkowi nie jest potrzebny grający słoń? Oczywiście, że jest!), ale kupowanie tych wszystkich drobiazgów jest tak przyjemne, że nie ma sensu sobie tego odmawiać...


Co zawiera taki pakiet? 

- Morfologia krwi (pełna)
- Mocz ogólny 
- TSH 
-Toksoplazmoza IgM 
- CMV (Cytomegalovirus) IgM 
- P/c. p. kardiolipinie w kl. IgG i IgM (łącznie) met. ELISA 
- Elektrolity (Na, K) 
- Magnez 
- ALT 
- Bilirubina całkowita 
- Żelazo

Wszystkie te badania pomogą wykryć ewentualne problemy czy nieprawidłowości, bo chociaż Wasza ciąża przebiega prawidłowo - mogą się takie pojawić. Dzięki bonom, które Wam proponuję, taki pakiet wyniesie Was jedynie 99 zł. Oszczędzacie więc przy tym 65%. Promocja trwa tylko do końca maja. Co najlepsze - rejestrując się i pobierając bon macie szansę wygrać naprawdę fajne nagrody! Tygodniowe wakacje, weekend w spa, tablety oraz vouchery na bankowanie komórek macierzystych. Czy warto? Warto. Bo o zdrowie dziecka zawsze warto zadbać, a póki jeszcze nie ma go z Wami na świecie jedynym sposobem na to są właśnie badania.
2 komentarze:

  1. Ogólnie fajna sprawa, ale chętnym radziłbym dokupić badanie dla toksoplazmozy i CMV IgG, a dla tarczycy to oprócz TSH jeszcze FT3 i FT4 . To dopiero daje pełny obraz sytuacji. Pomijam oczywiście fakt, że większość z tych badań powinien zlecić ginekolog prowadzący ciążę w ramach NFZ, bo wiem z doświadczenia, ze jak kobieta ma chujowego lekarza, to nie można się doprosić np. o badanie toksoplazmozy na początku ciąży, a nie w połowie. I to pomimo informacji, że się ma w domu koty...

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem jak wygląda sytuacja z NFZ, nie byłam na tyle odważna - wszystko robiłam prywatnie :)

      Usuń

Nie reklamuj się w komentarzach. Wszystkie komentarze zawierające adresy blogów lądują w spamie.

Jeśli chcesz dyskutować, bo się z czymś nie zgadzasz - droga wolna, bardzo chętnie, ale nie anonimowo. Takie komentarze też znikają.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...